Tıbbi aromatik bitkiler federasyonu ile sağlıklı tıbbı aromatik bitkilerin yetiştirilmesi ve ürünlerin başta üyeler olmak üzere tüm halkımızın faydalanması için çalışmalar başlatıldı.


Saider ve Tabsaf Şereflikoçhisar’da 170 dönümlük arazide lavanta bahçesi mantar ve ceviz ile badem ağaçları dikim ve ekolojiye katkı sağlayacak bir çalışmanın temelleri atıldı.
2021 ekim ayında çalışmalara başlatılacak ve tüm kamuoyuna duyurulacaktır.


Saider ve Tabsaf İzmir Seferihisar sığırcak ta 57 dönümlük deniz kenarı olanarazide, doğaya dost evler ile mavi yeşil uyuşması sağlanarak lavanta bahçasi mantar gibi katma değeri yüksek ürünler ve ceviz ile badem ağaçları dikim ve ekolojiye katkı sağlayacak bir çalışmanın temelleri atıldı.
Yılda en az 2 festival düzenlerek insanların aktif yaşamı artırmak gayesi ile projeler çalışılmakta. Ayrıca ağustos ayında 3 haftalık sürekli festival etkinliği çalışmaları planlanmaktadır.

Sağlık turizmi dahil olmak üzere yurt içi ve yurt dışı ziyaretçilerin akın etmesi beklenen insani değerleri yaşatacak eğitim ve kültür projeleride en kısa zamanda hayata geçirilecektir.