SAİDER;  Sağlıklı Aktif Yaşam ve İnsani Değerler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği

İnsani değerlerin yaşaması için HAK olan ALLAH a söz vermiş ve kar amacı gütmeyen kuruluşuz.

Allahın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun ey hane halkı

“ YARATILANI SEVERİZ YARATAN DAN ÖTÜRÜ”  Bu sebeple ayırım yapmadan kardeşçe kucaklamak ve kucaklanmak için gelin, yaratıcımız olan Allahın sırrı olan İnsanlığımızı insani değerlerimizi hatırlatarak yaşayalım ve yaşatalım.

“ AZ VEREN CANDAN ÇOK VEREN MALDAN VERİR. Yoktan var edip alanında vereninde kim olduğunu bilerek onun mülkünü insanlar la paylaşalım, paylaşalım ki en Ulvi değerlerin sahibi olalım.”

“Bundan 1400 yıl önce Şanlı Resul söyle buyurmuştur. Hediyeleşin. Hediyeleşme kalpleri yumuşatır ve güzelleşir.”

SİZ KALBİ OLAN İNSANLARA SESLENİYORUM. İNSANI YAŞATALIM İNSANİ DEĞERLERİMİZİ YAŞATALIM Kİ İNSAN YAŞASIN, DÜNYA YAŞALINASI BİR YER HALİNE GELSİN VE YEŞERSİN CİHAN.  BİZLERDE HEP BERABER DEĞERLİ SEREFLİ İNSANLAR HALİNE GELELİM.

İHTİYAÇ SAHİBİ, YOKLUK VE AÇLIK LA BOYNU BÜKÜLMÜŞ İNSANLARIMIZA BİZLERİ VE O İNSANLARI YAŞATACAK ELLERİMİZİ BİRLEŞTİRELİM. BU ASLINDA HEPİMİZİN EN İNSANİ GÖREV VE SORUMLULUĞUMUZ DUR. “

Bizlerde özellikle Pandemi süreci ile insanları hayatları devamını sağlanması ve aktif yaşam ile insani değerleri yükseltecek her türlü ürünleri sizler için araştırıp temin tedarik ve lojistiği ile ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak köprü olmak için kolları sıvadık. Kar amacı gütmemek adına ürünlerin satış fiyatları üzerinden alımlar yapılmakta ve ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak teslim edilmektedir

Ürünlerin teslim edilişlerini düzenli olarak web sitemizden ve kamuoyuna açık basın kuruluşları ve sosyal medya da da duyuruları yapılacaktır.

Bize güvenin, ister gizli olarak bağış ve hediyeler gönderin,

ister açık olarak isminiz geçmesini talep edin.

Siz yeter ki bize bildirin.  “BİZ SIR SAHİBİN CE GÜZEL DİR” kelimesini bilenlerdeniz.

Allah şahit ki bizler ;

Siz yardımlaşmayı seven, insani değerleri yaşatmak isteyen ve bunu için zekat, sadaka, bağış ve hediye veren tüm kişilerin en doğru şekilde rabbimizin de izniyle ihtiyaç sahiplerine ulaştıran köprüsü olacağız.  Çünkü biliyoruz ki Allah her amelimizden bize hesap soracaktır ve iyiliğe mükâfatla, kötülüğe ve görevi kötüye kullananları da cezalandıracak tır. Bu sebeple emanetini emin ellere teslim ettiğinizi bilin. Ne bağış ve hediye alırken ve nede taksimat yapılırken asla din dil rık vb vs ayırım yapılamayacaktır. Çünkü ayırım yapan kişi veya kuruluşlar Allahın yaratış ın daki farklılıkları ve bağlılıkları bilen ler olamaz.

Hepizini en kalbi selam ile selemlıyorum.

Allahın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun ey hane halkı

Biz kimiz;

Üçüncü dünya nın Üçüncü bin yılın ilk yüzyılında kurulduk

2019 itibari ile Yönetim Kurulu toplantısı yaparak yeni yönetim kurulu oluşturduk.  Neden söze böyle başladım biliyor mu sunuz ?

her yılbaşında olan yıl boyu, her yüzyılın ilk yıllarında olan olaylar yüz yıl, bin yılın başında olan olaylar bin yıl konuşulur.

Bin yıl sürecek sağlıklı aktif yaşamı ve insani değerleri eğitimleri kültür değerleri yardımlaşarak burada sizlerle paylaşmak istiyoruz

Allah kuranı Kerim Beled Suresi 12 ayetinde amellerin en güzeli hakkında bizlere şerefli bir görev verir

“Amellerin en güzelini haber vereyim mi ? Kıtlık zamanı aç doyurmak ve köle azad etmektir.”

İnsanlık var olduğu günden beri bu ilahi emir var ve kıyamete kadar da devam edecektir.

Bin yıl sürmesini arzuladığımız davamızda amacımız yeryüzünün en değerli varlığı olan insanı ve insanca yaşamak için insani değerleri bilmeyi, korumayı yaşamayı ve yaşatmayı görev edindik

Ulusal ve uluslar arası bir arenade teknolojik gelişmeleri de yakında takip ederek ihtiyaç sahibi olan tüm arz ve taleplere birlikte cevap verelim.  Sosyal sorumluluk projelerinizi beraber hayta geçirelim ve sosyal kültürel bir birleşim yaşayalım. Bu vizyonla tüm insanlar Ademden gelmiş peygamber evlatlarıyız.

Logomuz; incir ve zeytin ile sürekli yeşil olan tepeler çam ağaçlı olan yerler ve emin belde Mekke olarak yemin edilerek insanı en güzel surette yarattık ayetinden esinlendik. Bu en güzel yaratılışlı kadın olan Hz İsa nın Annesi Hz Meryem animize anısatmak için kadın figürünü de kullandık.

Logosunda insanın en üstün yaratılışlı olduğunu kendisine hatırlatarak dünya üzerinde kıtlık zamanlarında açları doyurmak ve köleleri azad etmek gibi bir görevi üstlendik.

Hepimizin bir yaratılış sırrı vardır. Bu herkesin parmak ucuna bile ayrı desen veren Rahman ın sanatıdır. Bizde sırrımızın peşinden insanların sırrına ulaşmaları için ve insani değerleri yeniden iç aleminden hayatına geçirmesi için çıkılan bir yolculuktur. Bu bizim kutsi vazifemiz ve insani değerlerimizden dir.

Eğitimi de en ön plana koyduk ki eğitim ilmin ve irfanın başıdır. Bu eğitim öyle bir eğitim dir ki kişiyi tüm hayvani dürtülerinden arındırıp insani tüm hallerinde yaşatsın

Kültür bir toplumun hayat felsefesini ve yaşama biçimini aktarır. Bizlerde en insani kültürün ne olduğunu ve nasıl yaşandığının seminer festival kongre ve olimpiyatlarını düzenleyeceğiz. Tabiî ki sizinde desteklerinizle

Bu yardımlaşmanın infak edişin öneminden ve en insani değer olgusundandır

İşte sizlere tüm dünya kardeşliğine ve kardeş olmadığını düşünen tüm kişilere şunu haykırmak için kolları sıvadık

İnsan, insani değerlerle donatıldığı zaman ve bunun hayatın her alanına yaydığı kadar insandır

Bu sebeple gelin ellerimiz birleştirip yarınların en harika ve Müberra dünyasını inşa edelim

Bu logo altın çağın gelişini müjdeler ki o çağ da insan zekat verecek fakir kalmayacaktır” hadisine işaret eder.

Biz hazırız ve görevimizin başındayız. Sizleri de yanımızda ve ardımızda görmek istiyoruz.

Saygılarımla

SAİDER YÖNETİM