SAİDER;  Sağlıklı Aktif Yaşam İnsani Değerler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Allahın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun ey hane halkı.

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.

Dünyanın en köklü devleti olan Türk olmaktan insan olmaktan dolayı gururluyuz.

Bu yüzden G. Mustafa Kemal ATATÜRK öyle demiştir.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE…

Biz kimiz;

Üçüncü dünya nın Üçüncü bin yılın ilk yüzyılında kurulduk ve,  2019 itibari ile Yönetim kurulu toplantısı yaparak yeni yönetim kurulu oluşturduk.  Neden söze böyle başladım biliyor musunuz ?

her yılbaşında olan yıllık  her yüzyılın ilk yıllarında olan olaylar yüz yıl, bin yılın başında olan olaylar bin yıl konuşulur.

Bin yıl sürmesini arzuladığımız davamızda buyurun sizde var olun. Doyması gereken çok aç, özgürleşmeyi bekleyen çok köle var. Sadık bir yolcu iseniz gelin sizde bu insani davada yerinizi  alın. Davamız binlerce yıl sürecek bir dava, yankısı ilelebet sürmesini istediğimiz. Gelin sizlerde büyük bir davanın yolcuları olun, çünkü ancak büyük davalar sadık yoldaş ile aşılır.

Yeni bir vizyon ile en güçlü temeller üzerinde inşa edilecek insani değerleri geliştirecek sağlıklı aktif bir yaşamın sağlanması için eğitim kültür ve yardımlaşmayı en ideal şekilde gerçekleştirecek yol arkadaşları ile kolları sıvadık

İnsan düşünen bir hayvandır diyenlere inat,

İnsan; düşünüp algıları açık halde uyanık yaşadıkça ve kamil bir ihsan ile hayata baktıkça insandır. Bizlerde insani değerleri yaşattıkça, insan üstü olabilen sıfatla donatıldığımızı dosta düşmana göstermeliyiz, insanca yaşamak aslında zor değil sadece nefsi benlikten bizliğe dönüşsün yeter.

Logomuz; incir ve zeytin ile sürekli yeşil olan tepeler çam ağaçlı olan yerler ve emin belde Mekke olarak yemin edilerek insanı en güzel surette yarattık ayetinden esinlendik.

Logosunda insanın en üstün yaratılışlı olduğunu kendisine hatırlatarak dünya üzerinde kıtlık zamanlarında açları doyurmak ve köleleri azad etmek gibi bir görevi üstlendik.

Hepimizin bir yaratılış sırrı vardır. Bu herkesin parmak ucuna bile ayrı desen veren Rahman ın sanatıdır. Bizde sırrımızın peşinden insanların sırrına ulaşmaları için ve insani değerleri yeniden iç aleminden hayatına geçirmesi için çıkılan bir yolculuktur. Bu bizim kutsi vazifemiz ve insani değerlerimizden dir.

Eğitimi de en ön plana koyduk ki eğitim ilmin ve irfanın başıdır. Bu eğitim öyle bir eğitim dir ki kişiyi tüm hayvani dürtülerinden arındırıp insani tüm hallerinde yaşatsın

Kültür bir toplumun hayat felsefesini ve yaşama biçimini aktarır. Bizlerde en insani kültürün ne olduğunu ve nasıl yaşandığının seminer festival kongre ve olimpiyatlarını düzenleyeceğiz. Tabiî ki sizinde desteklerinizle

Bu yardımlaşmanın infak edişin öneminden ve en insani değer olgusundandır

İşte sizlere tüm dünya kardeşliğine ve kardeş olmadığını düşünen tüm kişilere şunu haykırmak için kolları sıvadık

İnsan, insani değerlerle donatıldığı zaman ve bunun hayatın her alanına yaydığı kadar insandır

Bu sebeple gelin ellerimiz birleştirip yarınların en harika ve Müberra dünyasını inşa edelim

Bu logo altın çağın gelişini müjdeler ki o çağ da insan zekat verecek fakir kalmayacaktır” hadisine işaret eder.

Biz hazırız ve görevimizin başındayız. Sizleri de yanımızda ve ardımızda görmek istiyoruz.

En kutlu insan inandığı davası için şöyle söylemişti;

Güneşi sağ elime Ay ı sol elime verseniz de davamdan dönmem. Sav.

Her ne kadar engelleyecek ler olsa da nefsi hayvani olan ve lain şeytanların sözlerine kulak verenlerden, biz Huneyn deki bir kul un seda sı ile sesleniriz

Vallahi yalan yok biz insani değerleri cihana taşıyacağız

Vallahi yalan yok davamızdan asla vazgeçmeyeceğiz

Saygılarımla

Her gecemiz Kadir gecesi, Her günümüz Bayram olsun

Ardımızdan gelenler çok olsun inşallah

Davut KARACAN

Yönetim Kurulu Başkanı